Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Буріння свердловин під теплові насоси

Буріння свердловин під теплові насоси є одним із найвідповідальніших етапів встановлення теплового насоса типу ґрунт-вода.

Як відомо, вже на глибині 1 м (для Києва) ґрунт має позитивну температуру протягом усього року. Глибше 20 м температура ґрунту досягає +10…+11 °С незалежно від сезону. Це означає, що навіть у лютий мороз тепловий насос має стабільне джерело низькопотенційного тепла з високою температурою.

Такі умови роботи обладнання дозволяють мати високий коефіцієнт перетворення, що впливає на електроспоживання теплового насоса. Все це можливо при правильно виконаному бурінні та монтажі геотермального зонда.

Найчастіше, не освоєна технологія буріння свердловин для теплового насоса може в майбутньому значно погіршити показники роботи обладнання.

Основні помилки, які допускаються монтажниками, є буріння свердловин з пустотами і не якісний монтаж зонда. Ці помилки не помітні для замовника, але залишають суттєвий відбиток на роботі та енергоефективності теплового насоса.

Фахівці, які мають досвід роботи з бурінням свердловин під теплові насоси, завжди враховують особливості місцевості та умови роботи теплового насоса. Відповідно, глибина буріння свердловин може змінюватись і зазвичай становить від 40 до 60 м.

Час буріння одним верстатом, наприклад, 6 свердловин глибиною 50 м (чого достатньо для теплового насоса потужністю 15 кВт) займає близько 3-4 днів. Після буріння свердловин та монтажу в них геотермальних зондів, на глибині 1,2-1,5 м, усі зонди зводяться горизонтально до кількох колекторів. Після чого всі комунікації засипаються землею і ділянка набуває придатного вигляду для подальшого облаштування або ландшафтного дизайну.

У місцях буріння свердловин рекомендується висаджування флори з неглибокою кореневою системою для уникнення «підморожування» рослин у зимовий період.