Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Енергоефективне будівництво будівель

Компанія Alteco пропонує послуги з будівництва сучасних, енергоефективних, пасивних будівель, будинків та інших об’єктів. Маючи 10-и річний досвід в будівництві об’єктів альтернативної енергетики, нам добре знайомі технології та рішення, які застосовуються в розвинених європейських країнах для будівництва енергозберігаючих, пасивних і активних будівель.

Все те, що зараз набуває напрям «зеленого» будівництва, екобудівництва та «зеленої» енергетики, необхідно комбінувати і втілювати в життя при будівництві нових офісних, складських, адміністративних, розважальних або житлових об’єктів.

stroitelstvo1

Для того щоб трохи розібратися з безліччю термінів і існуючими технологіями, можна умовно розділити будівництво на такі типи будівель:

енергозберігаюча (енергоефективна) будівля. Це будівля або будинок з низьким споживанням енергії. Такі будівлі відповідають усім діючим нормам в Україні та споживають до 60 кВт*год/м² в рік. Але, наприклад, в деяких країнах Європи з 1 січня 2020 року вже заборонено будівництво таких об’єктів;

пасивний будинок (будівля), нім. Passivhaus, англ. Passive house. Будівля з дуже низьким споживанням енергії. У таких будівлях споживання енергії в 9-10 разів! нижче, ніж в звичайних і в 4 рази менше, ніж в енергоефективних будинках. Ще можна сказати, що пасивний будинок – енергонезалежний будинок, в якому тепло взимку і прохолодно влітку без традиційних джерел енергії. За європейською класифікацією, енергоспоживання в таких будівлях має становити до 15 кВт*год/м² в рік;

будівля 0 (автономна будівля). Це будівлі – з нульовими викидами СО2, які поєднують в собі технологію пасивного будинку та всі сучасні інженерні рішення, такі як теплові насоси, накопичувачі енергії, рекуператори тепла і холоду, сонячні панелі, сонячні колектори і автоматику управління всім цим. Такі будівлі повністю забезпечують себе енергією з відновлюваних джерел і є незалежними;

активний будинок (будівля). Такі будівлі здатні не тільки повністю задовольнити свої потреби в енергії, а й віддати (продати) залишки цієї енергії місцевій енергетичній компанії. Активний будинок не передбачає обов’язково мати низьке енергоспоживання.

stroitelstvo2

При постійному зростанні вартості електроенергії, газу та твердого палива, все вигідніше стає інвестувати в технології на етапі проектування та будівництва. Така інвестиція дозволить мати:

 • високу ринкову вартість будівлі після будівництва і в майбутньому;
 • високий комфорт проживання та низькі витрати на утримання;
 • незалежність від традиційних джерел енергії;
 • екологічність для людини і природи.

stroitelstvo3

Ці технології вимагають комплексного підходу від етапу обговорення ідеї та проектування, до контролю якості матеріалів, будівництва, налагодження систем і введення в експлуатацію.

Спеціалісти Alteco надають весь спектр послуг будівництва енергоефективних та пасивних будинків «під ключ». Працюючи в партнерстві з європейськими сертифікованими спеціалістами, ми адаптуємо всі сучасні інженерні системи до технології «Пасивний будинок». Маючи власну систему перевірки якості робіт, ми гарантуємо відповідність виконаних будівельних робіт інженерним і архітектурним розрахункам. Підсумок нашої роботи – це реалізація вашої мрії про «зелений» будинок або «екодім».

stroitelstvo4

У Пасивній будівлі ми скорочуємо витрати на утримання до мінімуму, в той же час мікроклімат в приміщеннях стає краще та сприятливіше для перебування людини. Для цього ми застосовуємо сотні рішень, основні з них:

 • правильна «посадка» будівлі та орієнтація по сторонах світу;
 • максимальна теплоізоляція оболонки будівлі з коефіцієнтом теплопровідності U<0,15 Вт/м²К;
 • максимальне запобігання теплових мостів (містків холоду);
 • пасивне використання сонячної енергії;
 • герметичність оболонки будівлі на рівні n50<0,6/ч;
 • використання підземних каналів для пасивного передпідігріва (охолодження) повітря або води;
 • вентиляція з рекуперацією тепла на рівні мін. 75%;
 • високоефективні енергозберігаючі побутові прилади;
 • нагрів води і опалення за допомогою відновлюваних джерел енергії.

Спеціальні технології будівництва стін будівлі

stroitelstvo5stroitelstvo6

Правильна орієнтація будівлі та застосування сонячних панелей

stroitelstvo7stroitelstvo8

Але технологій та рішень багато, більше того, з кожним днем ​​їх складність підвищується. Для Замовника звернення до кількох підрядників може звести нанівець всю початкову ідею та відповідальність за кінцевий результат. Як наслідок, спочатку хороша ідея тоне серед багатьох «спеціалістів» і результат зовсім не той. Чим грамотніше буде робота інженерів на стадії проектування і, чим відповідальніше будівельники виконуватимуть інженерні та архітектурні рішення на об’єкті, тим якісніше буде результат. Якість робіт у даному напрямку є фундаментом всього проекту.

stroitelstvo9

Будівництво пасивних та енергозберігаючих будівель від компанії Alteco – це комплексна послуга генерального підряду. Наші спеціалісти вбережуть Замовника від усіх турбот в будівництві та нададуть на узгодження тільки основні рішення. Генеральний підряд від Alteco включає:

 • ідейний (ескізний) проект (у тому числі вибір ділянки);
 • архітектурний проект;
 • робочий проект;
 • авторський архітектурний нагляд;
 • замовлення, поставка матеріалів і обладнання;
 • технічний нагляд;
 • будівництво;
 • монтаж інженерних систем;
 • настройка систем і введення в експлуатацію.

stroitelstvo10

Всі основні інженерні системи, такі як електрика, опалення, вентиляція, водопостачання, ми адаптуємо саме до конкретного проекту будівлі та місцевості. Ми можемо працювати як за типовим проектом, так і розробити для Вас індивідуальний проект під ваші завдання. Залучаючи європейських архітекторів, ми завжди знаходимо сучасні рішення.

stroitelstvo11stroitelstvo12

Наші інженери оптимально поєднують поставку імпортних матеріалів з матеріалами локального виробництва, що знижує собівартість будівництва. Енергозберігаючий (пасивний) офіс або будинок – це вклад у майбутнє, яке вже поруч.