Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Генеральний підряд (EPC-контракт)

Об’єкти альтернативної енергетики – це новий напрямок в проектуванні (інжинірингу), будівництві та експлуатації. Інжиніринг вимагає одних фахівців, будівництво інших, а експлуатація відповідно третіх. У кожне з цих напрямків постійно приходять нові технології, рішення і підходи. Не дивлячись на новизну даного напрямку, в організаційному плані діють ті ж закони та правила, що і при звичайному будівництві – це поділ на етапи:

  • проектування (інжиніринг);
  • поставка обладнання та матеріалів;
  • будівництво;
  • експлуатація.

Генеральный подрядчик Альтэко

Якщо запитати фахівців кожного напряму, як повинен виглядати об’єкт, то кожен дасть своє бачення і розуміння того, що потрібно зробити і буде вважати, що він має рацію.

При поділі об’єкта на відповідні етапи, дуже часто у Замовника / Інвестора при будівництві виникають складнощі з реалізацією рішень, які були закладені, наприклад, на стадії інжинірингу, а у експлуатації плутанина після будівельників.

Наприклад, технічне рішення вже морально застаріло, змінився модельний ряд обладнання або фізично виконати рішення на об’єкті складно або дорого, а проект вже готовий. До всього цього накладається розподіл відповідальності виконавців і терміни на з’ясування «Як це зробити?» Або «Хто винен і як це переробити?», в той час, коли етап проектування вже закінчено і виконавець не хоче або не знає, як вирішити проблему. Якщо сюди ще додати питання і нерозуміння від служби експлуатації, то підсумкова картина часто не така барвиста, як представлялася Замовнику на самому початку шляху.

Внаслідок чого Інвестор виходить за рамки запланованого бюджету і термінів на реалізацію свого бізнес-проекту. Є безліч прикладів з фінальними збитками і правотою кожної зі сторін, де все показують пальцем один на одного, прикриваючись будівельними нормами і юридичними формулюваннями в контрактах. В результаті Замовник залишається сам на сам зі своїми проблемами і збитками.

Для вирішення цих проблем і був придуманий генеральний підряд або по-сучасному EPC-контракт (від англ. Engineering, Procurement and Construction) – Інжиніринг, Поставки, Будівництво.

В даному випадку компанія EPC-підрядник бере на себе всі функції – проектування (інжинірингу), поставки обладнання / матеріалів і будівництва об’єкта Замовника.
Всі ризики, пов’язані з помилками в проектній документації, зміною технічних рішень, закупівлею неякісних матеріалів, термінів і якості будівництва в даному випадку несе EPC-контрактор.

Як правило, розуміючи весь тягар відповідальності, EPC-підрядник уже на стадії інжинірингу намагається робити свою роботу якісно і закладає ті рішення, які він зможе також якісно виконати при будівництві. Правильне складання технічних завдань для інженерно-геологічних / геодезичних вишукувань, постачальників обладнання / матеріалів, контроль їх якості, термінів, також лежить на генерального підрядника.

Особливу увагу на етапі генерального підряду лежить на виконанні робіт суміжних і вузькопрофільних фахівців (наприклад, геологів, топографів, АСКОЕ та зовнішніх мережах для об’єкта). Так від якості їх роботи залежить весь об’єкт будівництва і зручність / вартість експлуатації його в майбутньому.

З досвіду виконання робіт, можна відзначити, що іноді потрібно день і ніч стояти «над душею» виконавця, щоб домогтися потрібного всім результату.

Підсумкової вигодою для Замовника, як правило, є:

  • відсутність головного болю з координації десятків фахівців і підрядників;
  • заявлена якість робіт і комплексна гарантія на об’єкт;
  • підтвердження обумовлених термінів будівництва.

Іншими словами, працювати з генеральним підрядником для Замовника вийде швидше, якісніше і дешевше – або навіщо тоді EPC-підрядник потрібен Замовнику.

На даний момент компанія Альтеко Груп надає послуги Генерального підряду при будівництві сонячних електростанцій по всій території України. Працюючи в якості EPС-підрядника, ми показали свою ефективність на безлічі об’єктів СЕС. Дотримуючись нашого принципу «роби як собі», ми точно знаємо, як заощадити час і кошти Замовника.