Система резервного живлення багатоквартирного будинку може забезпечити електропостачання критичних споживачів у разі планових, екстрених чи аварійних відключень електроенергії. Такі системи як: насосне обладнання, освітлення, відеоспостереження, зв’язок та додаткова лінія живлення для обмежених навантажень є основним завданням резервного живлення об’єкта.
Система побудована на базі високочастотних інверторів (HF) та сучасної системи зберігання енергії (ESS) із застосуванням літій-залізо-фосфатних (LFP) акумуляторів. Ця технологія дозволяє продовжити термін служби акумулятора до 4000-6000 циклів або 5-10 років, залежно від умов експлуатації.
За відсутності зовнішньої мережі інверторне обладнання переходить живлення від АКБ зі швидкістю до 20-10 мс, що не дає відключитися важливим споживачам від постійного електроживлення. При появі живлення від зовнішньої мережі, автоматика інвертора перемикає споживачів назад на зовнішню мережу та починає заряд акумуляторних батарей.
Важливою перевагою даної системи, на відміну від старої технології на свинцево-кислотних акумуляторах, є її здатність швидко заряджатися (протягом 2-3 годин) від зовнішньої мережі та бути повністю готовою до наступного циклу.
Також системі не критичні неповні заряди або простій із зарядом 20-50% від номіналу.
Багато систем можуть виводитися в Інтернет і налаштовуватися віддалено, що дозволяє відображати реальну статистику з відключень і споживання на об’єкті.
Розміщення обладнання, як правило, відбувається у технічному приміщенні або гаражі.
Виходячи з технічного завдання, на даному об’єкті було використано основне обладнання з такими параметрами:
- Інвертор однофазний 7,2 кВт * 3 шт, синхронізований у трифазну мережу з вихідною потужністю 21,6 кВт.
- Акумуляторні батареї (літій-залізо-фосфатна, LiFePo4) 20 кВт*год.
- DC щити, автоматика ETI та CHINT.
Об’єкт було реалізовано фахівцями Alteco у Вишгородському районі, Київської області.
Стандартні етапи робіт склали:
- Проектування
- Постачання
- Монтаж
- Пуск та налагодження
- Гарантія та техпідтримка