Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Тепловий насос 11,5 кВт повітря-вода для економії на опаленні та ГВП

Тепловий насос 11,5 кВт повітря-водаЗавдання:Знайти альтернативний спосіб опалення та гарячого водопостачання будинку в Київській області. У будинку був встановлений електрокотел, як резервний і для економії ел.енергії в схему котельні був доданий твердопаливний котел.

Рішення: Проаналізувавши інженерні системи будинку та параметри теплових навантажень на об’єкті, нашими спеціалістами було прийнято рішення встановити до існуючої системи опалення тепловий насос типу повітря-вода потужністю 11,5 кВт.

Результат:Встановлений тепловий насос покриває близько 80% максимального теплового навантаження будівлі, з урахуванням включення електрокотла в найхолодніші дні. Також у Замовника залишилася можливість опалюватись дровами. Додатково була встановлена та виведена на керування смартфона автоматика нагріву бойлера ГВП та рециркуляції гарячої води.

Тепловой насос 11,5 кВт воздух-вода


КотельнаяЗавдання: Знайти альтернативний спосіб опалення та гарячого водопостачання будинку в Київській області. У будинку був встановлений електрокотел, як резервний і для економії ел.енергії в схему котельні був доданий твердопаливний котел.

Рішення: Проаналізувавши інженерні системи будинку та параметри теплових навантажень на об’єкті, нашими спеціалістами було прийнято рішення встановити до існуючої системи опалення тепловий насос типу повітря-вода потужністю 11,5 кВт.

Результат:Встановлений тепловий насос покриває близько 80% максимального теплового навантаження будівлі, з урахуванням включення електрокотла в найхолодніші дні. Також у Замовника залишилася можливість опалюватись дровами. Додатково була встановлена та виведена на керування смартфона автоматика нагріву бойлера ГВП та рециркуляції гарячої води.


Підвищення цін на газ та електроенергію часто збільшує сімейні витрати на опалення та нагрівання гарячої води в рази. Не рятує навіть перехід на опалення біомасою (твердопаливний котел), тому що не завжди є доступ до дешевого палива, та й працювати “кочегаром” не завжди є можливість.

Один із таких наочних прикладів ми розглянемо сьогодні, де частину типових рішень щодо енергоефективності вже було прийнято Замовником на стадії будівництва, але з огляду на постійне зростання тарифів виявилися недостатніми для прийнятних рахунків за енергоресурси.

Оборудование котельнойТвердотопливный котел

В даному випадку ми зіткнулися з приватним будинком, до якого з джерел енергії було підведено лише електроенергію. Відповідно був встановлений електрокотел, як резервний і для економії е.енергії в схему котельні був доданий твердопаливний котел.

Але вартість дров за останній рік різко зросла, а витрати електроенергії досить високі. В очікуванні зростання тарифів на електроенергію Замовник задався ідеєю знайти альтернативний спосіб опалення та гарячого водопостачання будинку.

Оборудование котельной

Додатковою перевагою даного будинку було:

 1. Вже проведені заходи щодо утеплення будівлі на етапі будівництва (що правильно робити за будь-якого джерела тепла).
 2. Система опалення була виконана теплими підлогами (що дозволяє тепловому насосу працювати з вищим C.O.P.).

Проаналізувавши інженерні системи будинку та параметри теплових навантажень на об’єкті, нашими спеціалістами було прийнято рішення встановити до існуючої системи опалення тепловий насос типу повітря-вода потужністю 11,5 кВт.

Тепловой насос типа воздух-водаТепловой насос типа воздух-вода

Для зниження капітальних витрат Тепловий насос підбирався як основне джерело тепла для покриття близько 80% теплового навантаження будівлі, з урахуванням включення електрокотла в найхолодніші дні (нижче за -5…-10 ℃). Також у Замовника залишилася можливість опалюватися дровами, за наявності часу та прийнятної ціни на цю сировину.

Котельная частного дома

Вся система була налаштована працювати автоматично з можливістю віддаленого керування тепловим насосом через Інтернет зі смартфонаiOS або Android).

Додатково була встановлена та виведена на керування смартфона автоматика нагріву бойлера ГВП та рециркуляції гарячої води, що дозволяє включати дані системи за потребою або в нічний час за зниженим тарифом.

Основні параметри системи:

 • Локація – Київська область, Києво-Святошинський район;
 • Тепловий насос – MyCond MHCS 040 AHS з DC інвертором;
 • Тип теплового насоса – “повітря-вода”;
 • Номінальний коефіцієнт перетворення (С.О.Р)- 4,71;
 • Середньорічний коефіцієнт перетворення (С.О.Р) – 3;
 • Електроживлення- 220…240V/50Hz;
 • Номінальна споживана потужність (нагрів ном./макс.) – 1,73/3,03 kW;
 • Холодоагент- R410A;
 • Підключення до Інтернету – через Wi-Fi модуль;
 • Діапазон робочих температур навколишнього середовища – -25…+46 ℃;
 • Термін окупності рішення – до 5 років.

Наружный блок теплового насоса

Послуги компанії Alteco:

 • передпроектний аналіз, видача кошторису та окупності рішення;
 • проектні роботи та видача специфікації;
 • постачання обладнання та матеріалів;
 • монтаж теплового насосу;
 • пуск теплового насосу та налагодження автоматики;
 • сервіс, гарантія.

Як ми бачимо, нові технології завжди прийдуть на допомогу у вирішенні проблеми лише за професійного підходу до їх застосування.

Щоб встановити тепловий насос, потрібно зробити аналіз багатьох параметрів, оскільки не в кожну систему опалення/охолодження може підійти обладнання.
Винятком є нове будівництво, де на стадії проекту (якщо проектант йде в ногу з часом) можна передбачити усі сучасні рішення.

Эффективность теплового насоса

Також ефективність роботи обладнання залежатиме від якості розрахунків та монтажу тих спеціалістів, які за це взялися.

Компанія Alteco здійснює встановлення теплових насосів лише перевірених виробників, в подальшому за якими ми зможемо здійснити сервісну та гарантійну підтримку. Інженерні розрахунки ми виконуємо на сучасному ПЗ, що в подальшому забезпечує надійну та довгострокову роботу обладнання.

Команда наших фахівців пропонує комплексні рішення для приватних та комерційних об’єктів для економії або генерації енергії з відновлюваних джерел енергії.

ПЕРЕГЛЯНУТИ КАТАЛОГ ТЕПЛОВИХ НАСОСІВ