Не дивлячись на те, що на сьогоднішній день Україна повністю забезпечена своїми електрогенеруючими потужностями, повної незалежності в електроенергетиці немає, і не може бути. По-перше, близько половини від всього об’єму електроенергії виробляється атомними електростанціями, паливо для яких імпортуються. Плюс, відпрацьоване паливо також необхідно утилізувати, що на сьогоднішній день є не вирішеним питанням. До того ж, сам ресурс роботи атомних електростанцій постійно подовжується і має свою межу.
Не всі ці фактори враховані в тарифі на електроенергію, не кажучи вже про ризики катастроф на кшталт Чорнобиля, які завдали колосальний екологічний і фінансовий збиток країні. По-друге, інша частина вироблюваної електроенергії в Україні, за винятком ГЕС, в основному виробляється за рахунок газу і вугілля. Про справи з газом говорити не будемо, про вугілля можна сказати, що виробництво електроенергії на його основі наносить серйозний екологічний збиток, і місцевість в яких працюють вугільні електростанції, більше схожі на зони металургійних комбінатів, ніж на затишні житлові квартали. Тому, розумно думати вже зараз, якщо не сказати ще вчора, про нові альтернативні джерела енергії. Ці джерела зможуть оптимізувати витрати, поліпшити екологію і принести незалежність в той регіон, де вони будуть експлуатуватися
Готові варіанти геліосистем від ТОВ “Альтеко Груп”
Геліосистема 2 кВт 200 л/добу – Варіант 1
Геліосистема 2,75 кВт 300 л/добу – Варіант 2
Геліосистема 5,5 кВт 500 л/добу – Варіант 3
Геліосистема 10 кВт 1000 л/добу – Варіант 4
Ось яскравий тому приклад, як правильно і раціонально використовується енергія природи і земля в конкретному регіоні.
Іванпа Солар – найбільша геліотермальная станція
У штаті Каліфорнія розпочала роботу найбільша в світі геліотермальная станція потужністю 392 Мвт. Це Іванпа Солар Електрик Систем, розташована в пустелі Мохаве недалеко від Лос-Анджелеса. Будівництво станції велося протягом трьох років, вартість проекту – 2 мільярди 200 мільйонів доларів. Свою роботу станція почала навесні 2014 року. Вона є однією з 100 подібних станцій, побудованих в світі за останні роки (ще 50 – на стадії будівництва). Як стверджується, Іванпа Солар зможе забезпечувати енергією 140 тисяч домогосподарств.
Як вона влаштована?
Конструкцією електростанції є 3 вежі, оточені тисячами дзеркальних модулів. Кожен дзеркальний модуль (геліостат) являє собою систему з двох дзеркал, що нагадують за розміром гаражні ворота. Станція об’єднує 173 тисячі геліостатів. Всі вони управляються дистанційно, рухаючись за сонцем і відбиваючи сонячні промені на вершини веж. Висоту кожної вежі можна порівняти з пятидесятиповерховим будинком (148 м). На вершині веж знаходяться котли з рідиною, нагрів яких може досягати 700 градусів. Рідина, нагріваючись, перетворюється на пару, а пара, спускаючись вниз, обертає турбіну – відбувається вироблення електричної енергії за геліотермальним принципом. Таким чином, енергія, що виробляється станцією, екологічно абсолютно чиста, так як не має необхідності спалювати будь-яке паливо.
Цілодобова робота
Геліотермальні електростанції працюють і після заходу сонця, так як мають можливість запасати надлишки енергії. Цілодобова робота забезпечується завдяки спеціальним сховищам, куди тимчасово нагнітається частина розігрітій днем рідини. Ця рідина вночі випускається, продовжуючи крутити турбіну. Таким чином, сховища забезпечують роботу турбін протягом 15 годин після заходу сонця.
Переселення черепах
Як вже говорилося раніше, геліотермічні станції абсолютно нешкідливі, проте, при будівництві Іванпа Солар виникла одна проблема екологічного характеру, а саме, під загрозу потрапили рідкісні види черепах, що живуть у пустелі. У зв’язку з цим компанія-власник станції виділила 22 мільйони доларів на програму охорони екології, найнявши біологів і викупивши територію в стороні від станції для переселення туди черепах.
Розвиток альтернативної енергетики в Каліфорнії
Будівництво Іванпа Солар є частиною плану з нарощування потужності альтернативної енергетики в Каліфорнії. Цим планом передбачено, що вже до 2020 року третина всього енергоспоживання штату буде забезпечена за рахунок альтернативних джерел енергії. Зрозуміло, що мова йде про колосальну кількість енергії. Більшість генеруючих енергію станцій, введених в дію в США в 2014 році – це сонячні електростанції. Іванпа Солар – лише одна з 7 великих сонячних електростанцій в Каліфорнії, введених в експлуатацію поряд з вітряними і геотермальними станціями. Екологічний ефект від роботи однієї такої станції можна порівняти з видаленням з атмосфери сотень тисяч тонн СО2 щорічно або зі зникненням з доріг десятків тисяч забруднюючих повітря автомобілів.
Ера альтернативної енергетики
Альтернативна енергія підтримується на рівні уряду: в США введені безпроцентні позики для придбання домогосподарствами сонячних панелей, спеціальні закони регламентують перехід великих компаній на альтернативну енергію. Все це – передумови справжньої революції в енергетиці.
Україна. Ситуація, перспективи
C 2011 року в Україні діє механізм «зеленого тарифу», за яким держава купує у суб’єктів господарської діяльності (юр.осіб) всю вироблену електроенергію з відновлюваних джерел енергії за спеціальною завищеною ціною, тим самим стимулюючи установку профільного обладнання і впровадження його в енергосистему країни. З червня 2014 року додатково запрацював «зелений тариф» для приватних домогосподарств, які також можуть встановлювати сонячні і вітряні електростанції і продавати електроенергію в мережу. Дані умови відкривають абсолютно новий і унікальний підхід до споживання і виробництва енергії. Застосовуючи нові, розумні технології, ми можемо кардинально змінити наш побут, дійсно знайти незалежність, і змінити світ навколо нас. Ви можете прямо зараз ознайомиться і замовити готові сонячні електростанції >>
Ера альтернативної енергетики офіційно оголошується відкритою!