Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Рішення для побутового, загального освітлення

Заміна ламп розжарювання та КЛЛ на світлодіодну лампу


Залежно від умов використання, ми пропонуємо кілька варіантів заміни лампи розжарювання та КЛЛ (названої енергозберігаючої) на світлодіодну лампу.

Перш за все, при заміні необхідно розуміти кілька деталей. По-перше, світлодіод, а значить, і світлодіодна лампа мають більш спрямований потік світла, ніж традиційна лампа. Тобто, необхідно звертати увагу на параметр «кут освітлення» (кут розсіювання).Якщо лампа встановлена в місці, який обмежує розподіл світла, то немає необхідності в спрямованості світла «на всі боки».

Нами пропонуються лампи в корпусах двох видів з кутом освітлення 270-360 °, і 120-150 °. Корпуси отримали неофіційну назву «груша» і «кукурудза».


Корпус тип «груша», кут освітлення до 150° Корпус тип «кукурудза», кут освітлення до 360°

По-друге, по ряду причин, при виборі світлодіодної лампи неправильно користуватися величинами: світловий потік (люмени) і світловий потік на од. потужності (люмен на Вт), коректніше користуватися показником освітленість (люкс). Але підбір і розрахунок цього параметра дуже об’ємний.
Тому ми пропонуємо при підборі аналога керуватися тим, що потужність світлодіодної і аналогічної лампи розжарювання відрізняються приблизно в 10 разів (тобто світлодіодна лампа потужністю 4 Вт приблизно замінює лампу розжарювання потужністю 40 Вт), також ми пропонуємо таблицю можливих варіантів заміни ламп розжарювання та КЛЛ (енергозберігаючих) світлодіодними аналогами.

Лампа розжарювання (потужність, Вт)Аналог енергозберігаючої лампи (потужність, Вт)
Рекомендований аналог світлодіодної лампи (потужність, Вт)Рекомендований аналог світлодіодної лампи (модель) Світловий потік світлодіодної лампи (лм)
4095WW05420
60115,5WW0018390
75158,5WW0019610
100209WW09800


По-третє, необхідно звертати увагу на те, що не все світлодіодні лампи правильно працюють з регуляторами освітленості та з вмикачами забезпеченими індикаторами (червоний мерехтливий вогник).

Крім усього іншого не слід забувати про різні типи цоколів. І лампи розжарювання, і світлодіодні лампи мають цоколь тип Е14 ( «міньйон», діаметр близько 14 мм), І тип Е27 (стандартний побутовий патрон, діаметр близько 27 мм).

Заміна описаної серії ламп проводитися без особливих зусиль і витрат.

Нехай у Вашому домі буде хороше світло!