Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Автономне електропостачання приватного будинку та дачі

Повна автономність та відсутність оплати за електроенергію

Що означає автономне електропостачання та незалежність від чогось чи когось? Хіба можна це порахувати в грошах чи інших якихось одиницях? Скільки коштує свобода? Відповіді ці питання людина дає собі сама. Так, у нашому житті багато речей, які ми не в силах змінити і від багатьох, і багато ми звичайно залежимо. Але, хіба не варто прагнути свободи, до того, що людина повинна позбавлятися всіх паразитів, тих, хто нав’язує йому своє бачення життя, свою волю і думки.

Звичайно, встановивши свою сонячну електростанцію, ми не перестаємо, наприклад, залежати від погоди, але, повірте, при грамотному розрахунку та споживанні енергії Ви, як споживач, не відчуєте великої різниці між звичайною електромережею та сонячними панелями у Вас на даху. Безліч об’єктів, що експлуатуються, показали свою абсолютну придатність і реальну ефективність.

Існує три основні типи приватних сонячних станцій для будинку:

  • Автономна сонячна станція має у своєму складі акумуляторні батареї та призначена для цілодобового живлення будинку.
  • Мережева сонячна станція не має у своєму складі акумуляторів, тому призначена для вироблення електроенергії та продажу її в мережу.
  • Гібридна сонячна станція поєднує у собі можливості першої та другої.

Іншими словами, як альтернатива підключенню будинку до електромереж є автономна сонячна станція, яка забезпечує безперебійне живлення будинку в цілодобовому режимі і дозволяє забути про оплату за рахунками.

А якщо в будинку вже є електрика, резервне електропостачання на основі сонячної станції дозволить не перейматися раптовими відключеннями.

Економія на стадії купівлі землі під будівництво

Сьогодні ми живемо в такий час, що буквально щодня приносить нам якусь цікаву та нову технологію, розробку чи відкриття. Але зазвичай минає ще чимало днів або років, поки конкретна новація починає активно проводитися, і ще стільки ж, поки звичайна людина дізнається про це і вирішує пустити цю новацію в своє життя.

Необізнаність і некомпетентність у тому чи іншому питанні завжди доставляють нам масу складнощів, втрату часу і, як правило, невиправдані витрати. Іноді ми діємо за звичкою або з чужого досвіду, навіть не усвідомлюючи, що є ще досить багато цікавих і дуже ефективних варіантів вирішення нашого завдання.

Не секрет, що вартість землі складається з багатьох складових, у тому числі наявність комунікацій чи можливість їх підведення у майбутньому грає майже найважливішу роль вартості ділянки. У деяких випадках земля з належними комунікаціями на порядок перевищує за вартістю ту, на якій нічого немає, а вартість підведення газу та електроенергії іноді вища, ніж витрати на будівництво самого будинку.

А тепер давайте проаналізуємо, що буде, якщо ми розглянемо варіант будівництва автономного будинку, де електрика для будинку нам вироблятимуть сонячні батареї або вітрогенератор, а опалення та гаряча вода забезпечуватимуться, наприклад, твердопаливним котлом у парі з геліоколлектором? Тоді наш підхід до вибору ділянки може кардинально змінитись, і з’являться нові цікаві можливості, а саме:

  • Ви зможете вибрати ділянку в будь-якому місці, де Вам сподобається;
  • Ви заощадите значну суму на купівлі землі без комунікацій;
  • Ви зможете в’їхати в будинок тоді, коли це буде зручно Вам, а не очікувати місяцями вирішення питання із підключенням газу чи електроенергії;
  • Ви убережете себе від заплутаних юридичних схем та розповідей продавців про те, хто господар мереж (у разі їх наявності), і коли вони будуть (якщо їх ще немає).

 

Економія на стадії підключення до електромереж

Ми вже згадували, що вартість проекту електропостачання будинку та підключення електроенергії буває іноді вищою від вартості будівництва самого будинку, тим більше вартості самої сонячної електростанції. Як правило, вартість підключення будинку до електромереж не завжди складається з суто технічних і монтажних витрат, а є ще й гарним інтересом місцевого РЕМ або власника мережі. Перенаправляючи витрати, пов’язані з підключенням електропостачання приватного будинку на свою власну сонячну станцію, Ви не тільки заощаджуєте гроші та розумно їх вкладаєте, але й повірте, заощаджуєте масу свого особистого часу.

Можливість продажу електроенергії у мережу за «зеленим тарифом»

З 2014 року в Україні остаточно затверджено «Порядок продажу, обліку та розрахунків за електричну енергію, вироблену з енергії сонячного випромінювання об’єктами електроенергетики (генеруючими установками) приватних домогосподарств» (Постанова НКРЕ №170 від 27.02.2014 р.). На підставі закону Закону України «Про електроенергетику» держава викуповує у приватних домогосподарств надлишки електроенергії, вироблені сонячними станціями, таким чином стимулюючи їх впровадження та експлуатацію.

Зелений тариф для приватних сонячних станцій на сьогодні має такий вигляд:

  • з 1 січня 2020 по 31 грудня 2024 – 311,47 коп / кВт∙год (без НДС);
  • с 1 січня 2025 по 31 грудня 2029 – 272,54 коп / кВт∙год (без НДС).

З урахуванням застосування сонячної станції, яка призначена безпосередньо для вироблення та продажу електроенергії в мережу, термін окупності такого рішення становить близько 5 років.

Ви можете замовити індивідуальне рішення, або вибрати найкраще рішення з нашого каталогу приватних електростанцій.