Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Сонячна електростанція для компенсації власного споживання

Досить часто ми зіштовхуємось з ситуаціями, коли оформлення сонячної станції по «зеленому» тарифу є технічно, юридично або фінансово складним.

Це можуть бути: не прямі договори з енергокомпаніями, витратна технічна сторона по приєднанню до мереж, складності обліку, висока вартість плати за потужність, тривалість процедури оформлення повного пакету документів для «зеленого» тарифу або просто небажання працювати як ліцензіат на складному ринку електроенергії.

Для цих цілей, зваживши всі «за» та «проти» зеленого тарифу, для оптимізації своїх витрат на електроенергію, все більша кількість підприємців вибирають шлях незалежності від місцевих енергокомпаній та держави.

крышная СЭС
дахова СЕС

Це сучасно та технологічно

Даний тип СЕС, без «зеленого» тарифу, ґрунтується на можливостях роботи обладнання без взаємодії із зовнішньою енергомережею країни. В такому випадку інверторне обладнання оснащується спеціальною автоматикою (розумний датчик потужності), яка не дозволяє здійснювати перетікання згенерованої електроенергії від СЕС в зовнішню електромережу. Відповідно немає юридичних і технічних передумов для оформлення такого обладнання в НКРЕКП, Укренерго та Обленерго.

СЕС на власне споживання – спеціальний тип безакумуляторної сонячної установки, яка спрямовує всю вироблену енергію на споживання в режимі реального часу.

При монтажі сонячної станції для власного споживання, бізнес економить кошти та час, пов’язані з оформленням об’ємного пакету документації.

Принципова схема роботи сонячної електростанції виглядає наступним чином:

схема работы солнечной электростанции
основні вузли системи

Дане рішення підійде тим підприємствам, де електричне навантаження має більш-менш рівномірний графік і саме в світлий час дня. Тобто, вироблена електроенергія від СЕС повинна тут же бути поглинена внутрішнім навантаженням підприємства, а в разі надмірної генерації від СЕС, спеціальна автоматика знизить потужність СЕС для уникнення перетікання отриманої енергії в зовнішню мережу.

график замещения нагрузки
графік заміщення навантаження

Це простіше та дешевше

Унікальністю даного варіанту сонячної станції є те, що вона може бути встановлена в найкоротші терміни, а її потужність залежить тільки від фінансових і технічних можливостей підприємства.

Станом на 1-у половину 2020 року, собівартість електроенергії від Сонця знизилася до 0,02 USD за 1 кВт*год, в той час як традиційна електроенергія для підприємств досягла 0,10-0,12 USD за 1 кВт*год.

Отже, рентабельність всіх бізнес-процесів, в основі яких лежить електроенергія, можна підвищити більш ніж в 5 разів!, також розуміючи що з часом цей розрив буде тільки збільшуватися. Застосовуючи нові технології (наприклад, Bifacial), цей ефект можна додатково підсилити.

График снижения стоимости оборудования СЭС
Графік зниження вартості обладнання з презентації Alteco

Цікавим є і той факт, що ціна стандартного тарифу на електроенергію в багатьох країнах вже давно знаходиться на рівні або вище «зеленого» тарифу. Це означає, що всього через пару років «зелений» тариф втратить свою актуальність як механізм стимулювання розвитку галузі.

Идея снижения «зеленого» тарифа
Ідея зниження «зеленого» тарифу з презентації Alteco

Сьогодні вже можна сказати, що сонячна електростанція для власного споживання – це технічний, юридичний та організаційний прорив в питанні електропостачання підприємства та в створенні нової бізнес-моделі!

Якість перш за все

Але інсталяція сонячної станції для компенсації власного споживання це такий же будівельний та інженерний проект, як і для «зеленого» тарифу. Собівартість 0,02 USD за 1 кВт*год розрахована виходячи з роботи СЕС 25 років! Звісно, від того, як буде станція спроектована, побудована, налаштована і експлуатуватися буде залежати Net Profit (чистий дохід) підприємства.

Компанія Alteco – це міжнародна група фахівців, які можуть професійно надати рішення, і Ви отримаєте максимальний ефект від Ваших інвестицій в відновлювані джерела енергії. Сьогодні ми працюємо більш ніж в 20 країнах, а офіси компанії знаходяться в Україні, Литві та Польщі.

Приклад розрахунку СЕС для власних потреб на 200 кВт…