Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Технології альтернативної енергетики

Щороку споживання енергоресурсів постійно зростає. І навіть незважаючи на нові, більш економні, технологічні рішення, запаси вуглеводневих ресурсів на нашій планеті стрімко скорочуються. І поки є час, більшість країн веде широкі дослідження в галузі альтернативної енергетики. А розробки, які вже показали позитивні результати, активно впроваджують у життя.

Відновлювані джерела енергії

Актуальність «зелених» технологій спричинена не лише скороченням світових запасів нафти та інших вуглеводнів, а й забрудненням навколишнього середовища, що призводить до зміни клімату та, зрештою, до зниження рівня та тривалості життя людей, а також до зникнення цілих видів тварин. На сьогодні відновлювані джерела енергії розвиваються у двох основних напрямках: генерації (виробництво) та енергозбереження.

Технології для генерації енергії

Щоб забезпечити затишок у житло чи комфорт та необхідний функціонал у виробничому приміщенні необхідна енергія, тому що для роботи більшості сучасних пристроїв потрібен один або кілька різновидів. Підключення до зовнішніх комунікацій коштує дорого, а іноді й зовсім неможливо (значна віддаленість від існуючих об’єктів інфраструктури). При цьому щомісячні платежі часто перевищують розумні межі.

Щоб скоротити витрати на енергоресурси, а іноді й отримати додатковий прибуток, можна встановити власну енергогенеруючу установку, яка використовує альтернативні види енергоресурсів. Сьогодні найчастіше використовуються такі технологічні рішення:

Для отримання електроенергії:

  • Сонячні електростанції;
  • Вітрові електростанції.

Для забезпечення будинку теплом та гарячою водою:

  • Теплові насоси;
  • Сонячні геліоколектори.

Сонячні електростанції

Сонячні панелі встановлюються на дах будівлі або безпосередньо на землю і служать для перетворення сонячного світла на електрику. Потужності такої електростанції цілком достатньо для забезпечення потреб в електриці приватного будинку, а надлишки енергії можна продавати за «зеленим» тарифом у єдину енергомережу країни. Сонячні батареї не вимагають особливого обслуговування, мають високу надійність та тривалий термін експлуатації, а також не забруднюють довкілля.

Вітряні електростанції

Для роботи вітряних генераторів використовується енергія повітряних потоків, які присутні в атмосфері землі практично постійно. Сучасні моделі обладнання самостійно відстежують напрямок вітру, і повертають лопаті генератора в найбільш вигідне за силою повітряного потоку положення. Вітрогенератори також мають високу надійність, проте вимагають технічного обслуговування.

Акумуляторні батареї для відновлюваних джерел енергії

Генерація електроенергії сонячними панелями та вітрогенераторами відбувається нерівномірно. Так у похмуру погоду чи вночі сонячні панелі практично не виробляють електрики, а вітрогенератори у безвітряні дні також простоюють.

Щоб у цей період будинок не залишився без електрики, додатково облаштовується система зберігання електроенергії на основі спеціальних акумуляторних батарей. Під час активної роботи сонячних панелей та вітрогенераторів батарея заряджається, а в період несприятливих умов забезпечує електрикою різні електроприлади.

Технології для генерації тепла

Щоб забезпечити будинок теплом та гарячою водою можна використовувати традиційні газові та твердопаливні котли. Але дуже часто вартість будівництва газової магістралі можна порівняти з вартістю будівництва будинку. А вартість газу постійно зростає. Тому все більше власників будинків звертають увагу на альтернативні джерела тепла: теплові насоси та сонячні водонагрівачі.

Теплові насоси

Для роботи теплові насоси використовують енергію землі, води або повітря, накопичену в теплу пору року. Вони відрізняються високою ефективністю – на 1 кВт витраченої електроенергії можна отримати більше 5 кВт тепла. При цьому тепловий насос у літній час можна використовувати і як кондиціонер.

Єдиним недоліком такого способу опалення та гарячого водопостачання будинку вважається ціна, але з кожним роком вартість обладнання знижується і цей вид альтернативної енергетики стає дедалі доступнішим.

Геліосистеми для нагрівання води

Водяні сонячні колектори в сонячні дні можуть повністю забезпечити власників будинку гарячою водою, а у поєднанні з іншим джерелом тепла (наприклад, твердопаливний котел) можна користуватися гарячою водою цілий рік з мінімальними фінансовими витратами.

Технології економних витрат електричної енергії

Щоб підвищити енергоефективність свого будинку, можна не тільки перейти на альтернативні джерела енергії, а й економити наявний ресурс. Так значна частина витрати електроенергії посідає освітлювальні прилади. Замінивши традиційні лампи розжарювання (та й люмінесцентні «економки») на світлодіодні, можна суттєво знизити споживання електрики. Сьогодні можна підібрати світлодіодні лампи та світильники різної форми, потужності та «температури» світіння, для приміщень з різними вимогами до дизайну та освітленості.

Завдяки впровадженню вищеописаних технологій можна зробити свій будинок енергоавтономним, використовуючи електрику та тепло, дароване самою природою. Жити у злагоді з природою і назавжди забути про величезні рахунки за газ та електрику.

 

Пропонуємо до розгляду каталог сонячних електростанцій для будинків

А також сонячні електростанції для всіх видів бізнесу