Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Підключення світлодіодної стрічки

Для підключення світлодіодної стрічки до мережі живлення 220 В використовуються наступні компоненти:

-Безпосередньо сама світлодіодна стрічка. Одноколірна (в тому числі біла) стрічка або RGB-стрічка (зі світінням будь-якого кольору).
– Блок живлення. Перетворює мережеву напругу – змінну 220 В, в напругу живлення світлодіодної стрічки – постійну 12 В (рідше 24 В).
– Димер. Якщо необхідно, то використовується для регулювання яскравості стрічки з одноколірним (білим) кольором світіння.
– Контролер RGB – стрічки. Здійснює управління світінням (яскравістю, кольором) RGB- стрічки.
– Підсилювач (повторювач). Застосовується для посилення сигналу контролера, в разі якщо потужність підключеної RGB – стрічки перевищує вихідну потужність контролера. Або для підключення одноколірної світлодіодної стрічки, якщо потужність стрічки більше, ніж вихідна потужність підсвічування.

На кінцях (торцях) світлодіодної стрічки є контакти для підключення (припаювання) дротів живлення стрічки. Контакти промарковані: для одноколірної (білої) стрічки «+» і «-», для RGB-стрічки «+», «R», «G», «B».

(контакти світлодіодної стрічки для підключення / пайки)

Блок живлення має контакти для підключення вхідної змінної напруги (в залежності від виконання може бути з контактом для заземлення) і контакти вихідної напруги із зазначенням полярності «+/-».


(вхід і вихід блоку живлення)

Для одноколірної (білої, зеленої, синьої, червоної) світлодіодної стрічки під’єднання виконується за схемою:

Схема №1


(готова схема підключення світлодіодної стрічки)

У разі використання підсвічування (регулятора яскравості), димер включається «між» блоком живлення і стрічкою. Димер має групу вхідних контактів для підключення напруги живлення і групу вихідних контактів для підключення стрічки.

Схема підключення з димером:
Схема №2

Світлодіодна стрічка RGB фактично являє собою розміщені поруч світлодіоди трьох кольорів (червоний, зелений, синій), тобто цю стрічку можна уявити як три одноколірні стрічки, із загальним контактом для подачі живлення «+», але різними контактами «-» для можливості регулювання по яскравості. До контролера RGB – стрічки подається напруга від блоку живлення. Вихідні клеми контролера мають 4 контакти для підключення стрічки, контакти промарковані: «+», «R», «G», «B». Сам контролер має кнопки (регулятори) для настройки параметрів світіння світлодіодної стрічки.

Схема підключенняRGB стрічки:

Схема №3


(схема підключення світлодіодної стрічки RGB з контролером)

Підбір компонентів схеми

Потужність компонентів схеми, для підключення світлодіодної стрічки – блоку живлення, підсвічування, контролера, визначається простим розрахунком за формулою:

P = L x W x K

де
P – необхідна потужність блоку живлення / димера / підсилювача,
L – довжина підключаємої світлодіодної стрічки в метрах,
W – потужність споживана одним метром стрічки,
K – коефіцієнт запасу потужності, приймається 1,20 … 1,25.

З модельного ряду вибирається пристрій, потужність якого не нижче розрахункового значення Р.
Не рекомендується вибирати пристрій, потужність якого, значно перевищує необхідну, так як це призводить до зменшення ефективності використання приладу.

Приклад підбору блоку живлення.

Візьмемо найпоширенішу світлодіодну стрічку типу SMD 3528 з кількістю діодів 60 шт. на метр. Наприклад, нам необхідно підключити 15 метрів такої стрічки. У технічних характеристиках стрічки вказана потужність споживання – 4,8 Вт на метр. Значить необхідна потужність блоку живлення складе: Р = 4,8 Вт / м х 15м х 1,25 = 90 Вт. Найближчим в бік збільшення буде блок живлення потужністю 120 Вт, його і застосовуємо для зазначеного відрізка стрічки.

Необхідно брати до уваги, що:

1. Струмопровідні доріжки на світлодіодній стрічці все-таки мають опір, і на довжині стрічки більше 5 м можливий ефект загасання (зменшення яскравості світіння світлодіодів, в зв’язку з падінням напруги) на ділянках «віддалених» від контактів підключення блоку живлення і стрічки.

2. Світлодіодні чіпи, розташовані на стрічці, мають паралельне електричне з’єднання, тому струм в струмопровідних доріжках біля контактів підключення блоку живлення вище, ніж струм в точці «віддаленої» від підключення. Тому, рекомендуємо підключати стрічки відрізками по 5 м паралельно до блоку живлення і не рекомендуємо підключати стрічки так, щоб живлення однієї підводилося від контактів іншій.

Рекомендуємо

Схема №4

Схема №5

Не рекомендуємо

Схема №6

Якщо вихідної потужностіКонтролера RGB – стрічки,або димера «не вистачає», то підключення проводиться з використанням підсилювача. Потужність підсилювача визначається аналогічно по вище вказаній формулі(P = L x W x K).

Приклади схем при використанні підсилювачів:

Схема №7

Схема №8

Практичні поради:

– длявиконання поворотів стрічки в наклеюваній площині, існують спеціальні конектори. Наша практика монтажу (може нам траплялися конектори поганої якості), переконала нас відмовитися від них і виконувати з’єднання пайкою.

тривалий термін експлуатаціїдіода забезпечується нормальним температурним режимомроботи діода, тому рекомендується вжити заходів щодо відведення тепла від світлодіодної стрічки. Наприклад, закріпити стрічку на бетоні, алюмінієвому профілі або металевій смузі та в місцях, де можлива природна вентиляція;

для нормальної роботи компонентів схеми (блоків живлення, контролерів, підсилювачів), необхідно забезпечити природну вентиляцію цих пристроїв. Розташовуйте пристрої так, щоб зазор між верхньою та боковими поверхнями був не менше 50 мм.

-якщо потрібна стрічка довжиною менше 5-ти метрів,то необхідну довжину можна відрізати в спеціально позначених місцях на стрічці. Розрізати та з’єднувати стрічку можна тільки в цих місцях;

– зміцнюючи стрічку безпосередньо на струмопровідної (металевої) поверхні, слідкуйте за тим, щоб не замкнути струмопровідні доріжки стрічки;

– простежте за тим, щоб основа стрічки була ціла після монтажу і не піддавалася механічному впливу в подальшому при роботі;

– намагайтеся скоротити довжину провідників (дротів), по яких протікає струм низької напруги. Для прокладки дротів живлення стрічки з напругою 12 В, на відстані 5-10 метрів, застосовуйте дріт перетином 1,0 – 1,5 мм 2. При прокладанні 12-ти вольтної ліній на великі відстані використовуйте дріт більшого діаметра;

– намагайтеся монтувати світлодіодну стрічку так, щоб радіус повороту був не менше 15 мм.

– не наклеюйте стрічку на м’які та пористі поверхні (пінопласт). У деяких випадках вирішити проблему можливо заґрунтувавши поверхню. Перед наклейкою поверхня повинна бути очищена від пилу і знежирена.

Якщо у Вас виникли додаткові питання про підключення світлодіодної стрічки, телефонуйте – ми Вам відповімо.

Замовити монтаж світлодіодної стрічки Ви можете по телефону

+38 (044) 233 11 85.

Користуйтеся розумним освітленням і економте гроші!