Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Будівлі Active House

Banner Active House 1

Будинки Active House – це будинки, в яких люди живуть довше, щасливіше та економніше.

Як це можливо і за рахунок чого це досягається?

Active House– це втілення найпередовіших технологій у трьох сферах:

  • комфорт
  • енергоефективність
  • екологія

У той же час Active House це найпростіша та найефективніша рейтингова система у світі, яка веде вас до створення проектів, гідних епохи сталого розвитку. Штаб-квартира міжнародного Альянсу активного будинку (Active House Alliance) розташована у Брюсселі.

OptimaHouse 1

(фото першого активного будинку в Україні, 2017 р.)

OptimaHouse 2 1

(фото першого активного будинку в Україні, 2017 р.)

Всі застосовані рішення Active House відображаються на спеціальному радарі з відповідними балами.

Active House radar rus

Принципи Active House – це цілісний підхід до проектування, будівництва та реновації будівель, які позитивно впливають на здоров’я та благополуччя людини, фокусуються на якості, внутрішньому/навколишньому середовищі та відновлюваних джерелах енергії.

Active House equation 1

(фото цілісного підходу)

Іншими словами, концепція Active House дозволяє нам виробити сучасні рішення та досягти певних балів у наступних розділах.

1. Комфорт

Active House comfort 1Тут ключові параметри зобов’язують архітектора працювати з дизайном будівлі, в якому в 2-3 рази більше за природне освітлення (КЕО 3-5%), це дозволяє досягти освітленості понад 500 lx природним шляхом. Комфортна температура взимку та влітку досягається правильними об’ємно-планувальними рішеннями, сучасними будівельними матеріалами, герметичністю будівлі та інженерією на базі альтернативних джерел енергії. Архітектура будівлі дає можливість здійснювати ефективну вентиляцію та підтримувати нормовану якість свіжого повітря для всіх приміщень (CO2 ≤900 ppm), що дозволяє організувати комфортніше перебування людей.

Active House windows 1

(розміщення вікон спеціальним чином дає додатковий ефект для вентиляції)

Active House ventilation 1

(якісна вентиляція дозволяє зберегти енергію в будівлі та не перевищувати рівень CO2)

Active House indoor windows 1

(велика площа скління дає додаткове освітлення та енергію у будівлю)

Active House indoor windows 2

(гарне природне освітлення створює комфорт і бадьорість для людини протягом дня)

2. Енергоефективність

Active House Energy EfficiencyЗастосування спеціальних конструктивних рішень, сучасних будівельних матеріалів та інженерних систем на етапі будівництва дозволяють у майбутньому, при експлуатації будинку звести вартість комунальних послуг до мінімуму або навіть до 0! Сьогодні, такі сучасні рішення як: правильна орієнтація будівлі, вікна, двері, теплоізоляція, теплові насоси, сонячні станції, рекуператори тепла та автоматика) дозволяють пасивно та активно прийняти та зберегти безкоштовну енергію природи. Витрата енергії в активному будинку зазвичай становить не більше ніж 35-40 кВт*год/м2 на рік!

Основне нагрівання та охолодження приміщень в активному будинку виконується за допомогою теплового насоса. Він може бути ґрунтовим, водяним або повітряним.

AH Heat pumps scheme 1

(схема передачі тепла тепловим насосом «повітря-вода»)

Active House Heat pumps air 1Active House Heat pumps air 2

(фото зовнішнього та внутрішнього блоку теплового насоса «повітря-вода»)

Основна енергія в активному будинку виробляється за допомогою сонячної електростанції (СЕС).

Active House solar plant outside 1

(фото зовнішньої частини СЕС)

Active House recuperator scheme 1Active House recuperator view 1

(фото та принцип роботи рекуперації)

Дані рішення легко відкривають шлях до статусу автономний будинок (тобто без комунальних послуг), а моніторинг та управління будинку здійснюватимуть зі смартфона.

Active House Control of sun protective systems

(контроль сонцезахисних систем)

Active House solar plant manager 1Active House solar plant manager 2

(управління сонячною станцією зі смартфона)

Active House Air quality control and heat pump control

(контроль якості повітря та керування тепловим насосом)

Необхідно пам’ятати, що найбільш стійка (sustainable) енергія – це збережена енергія, а не вироблена.

Обов’язковою умовою Активного будинку, а з недавніх пір і всіх нових будівель в Україні є наявність теплоенергетичного паспорта або енергетичного сертифікату будівлі.

Active House energy passport FP

3. Екологічність

Active House ecology 1Багато хто навіть не замислюється яким повітрям ми дихаємо в наших будинках. Розсіяність, сонливість, головний біль та інші негативні наслідки можуть розвиватися при вдиханні повітря з підвищеним вмістом CO2 та інших шкідливих речовин, що містяться у багатьох будівельних матеріалах. Використання екологічних матеріалів, які не виділяють канцерогенів, а також системи вентиляції, яка підтримує рівень СО2 у приміщеннях не нижче 800 ppm, дозволяє завжди добре висипатися та відчувати себе бадьоро.

Застосування матеріалів з відповідними сертифікатами знижує навантаження на навколишнє середовище та гарантує безпеку вашого здоров’я.

Ecocert 1

Active House ecology cert EPD

Сертифікація екологічності будівництва враховує безліч параметрів, один з них – екологічна декларація продукту EPD, заснована на стандарті ISO 14025.

Незалежно від загального дизайну будівлі та основний конструктив може бути виконаний з:

  • Бетону
  • Цегли/газоблоку
  • Дерев’яно-каркасної системи

Active House wall concreteActive House wall brickActive House Timber frame system

Active House label 1

Важливим елементом будівництва будівель Active House є сертифікація готового до експлуатації об’єкта, при якій перевіряються спочатку заявлені параметри фактично отриманих. Після сертифікації цей об’єкт отримує офіційний міжнародний лейбл і має іншу ринкову вартість.

Капітальні витрати на будівництво будівель за концепцією Active House не набагато дорожчі за звичайні, але значно дешевші в експлуатації. Особливо капітальні витрати знижуються під час будівництва багатоквартирного активного будинку.

Active House Vienna Austria 1

(приклад багатоквартирного будинку Active House у Відні, Австрія)

Active House Stabio Switzerland 1

(приклад багатоквартирного будинку Active House в Стабіо, Швейцарія)

Active House Milan Italy 1

(приклад багатоквартирного будинку Active House в Мілані, Італія)

Active House – міжнародна рейтингова система проектування та оцінки екостійких (sustainable) будівель. У той же час ця система є однією з найпросунутіших і доступніших для архітектора, інженера, будівельника та Замовника для втілення.

Active House Rating assessment systems

Поєднання лише трьох базових принципів у реалізації будівель майбутнього дозволить вирішити величезну кількість економічних та екологічних проблем без шкоди для комфорту та здоров’я людини.

Досвід інших країн давно показує ефективність та перспективу такого підходу.

Active House Radar 3 buildings

При будівництві об’єктів соціальної сфери ефект активного будинку зростає в рази. Школи, садки, лікарні та адміністративні будівлі дають великий естетичний та економічний ефект. І можуть бути на порядок енергоефективнішими порівняно зі старими будинками.

Active House Kindergarten Denmark 1

(дитячий садок, Данія)

Active House Copenhagen International School 2

(школа, Данія)

Компанія Alteco надає послуги проектування, будівництва та введення в експлуатацію будівель за концепцією Active House відповідно до найкращих рішень від українських та світових розробників. Наявність 10-річного досвіду роботи з відновлюваними джерелами енергій дозволяє нам застосовувати власні напрацювання, адаптовані для українського ринку, які значно оптимізують вартість будівництва та створюють додатковий ефект від майбутньої експлуатації.