Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Гібридна сонячна станція 12 кВт (Київська обл.)

У серпні 2022 року, незадовго до масштабних ворожих атак на нашу енергосистему, клієнт замовив у нас рішення для енергонезалежності своєї оселі та економії на рахунках за електроенергію.

Вивчивши та проаналізувавши усі чинники, а саме кількість спожитої електроенергії за минулі періоди, потужність та характер навантаження, сезонність навантаження, місце розміщення обладнання, тощо, було запропоновано варіант гібридної сонячної станції на 12 кВт.

Інженери компанії Альтеко розробили ескізний проект з розрахунками сонячної станції для Замовника, на базі якого було побудовано гібридну СЕС з такими параметрами:

  • потужність сонячних панелей 9,84 кВт;
  • потужність інвертора 12 кВт;
  • енергоємність акумуляторних батарей 20,48 кВт*год.

Щоб скоріше ввести в експлуатацію СЕС, не чекаючи поки доїдуть основні акумуляторні батареї, тимчасово встановили невелику АКБ з підмінного фонду. Таким чином, Замовник отримав працюючу СЕС раніше, що, безумовно, дуже добре.

Така сонячна станція забезпечує безперебійне та резервне живлення будинку. Енергія з сонячних панелей використовується для живлення навантажень (критичних та звичайних).

Система налаштована так, щоб максимально використовувати енергію з сонячних модулів. В день надлишок сонячної енергії йде на заряд акумуляторних батарей, а ввечері та вночі навантаження живиться від акумуляторів.

У випадку відключення електромережі, завдяки потужному банку акумуляторних батарей, станція дозволяє протриматись без сонячних панелей до 2-х діб. А у випадку наявності сонця –  майже необмежену кількість часу, за виключенням зимового періоду, коли сонця майже немає.

На випадок екстрених ситуацій, на об’єкті присутній бензогенератор потужністю 10 кВт, який зможе заживити споживачів та зарядити акумулятори.

Якісне обладнання – запорука довготривалої та надійної роботи станції, тому було використано сонячні панелі Jinko, інвертор Deye, LiFePO4 акумулятори Pytes.