Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Сонячна електростанція “Кришталеве” 200 кВт для санаторію

Кришталеве 1Компанія Alteco реалізувала черговий проект дахової сонячної електростанції СЕС «Кришталеве» для компенсації власного споживання електроенергії Замовника.

Санаторій «Кришталеве джерело» – це те місце, де повітря, вода та турботливий персонал дадуть Вам можливість відновити свої сили та повернутися до життя з новим зарядом енергії.

Але якщо все навколо еко, то і енергія повинна бути від природи. До того ж якщо все це істотно заощаджує витрати на оплату рахунків за електроенергію.

Чудова місцевість – чисте повітря, земля і вода. Всі, хто бував на Закарпатті, так чи інакше відчував цілющі властивості цієї землі. Переключитися від міської метушні, оздоровитися та набратися сил – життєво важливо в сучасному світі.

Кришталеве 1 2

Санаторій «Кришталеве джерело» – це те місце, де повітря, вода та турботливий персонал дадуть Вам можливість відновити свої сили та повернутися до життя з новим зарядом енергії.

Але якщо все навколо еко, то і енергія повинна бути від природи. До того ж якщо все це істотно заощаджує витрати на оплату рахунків за електроенергію.

Компанія Alteco реалізувала черговий проект дахової сонячної електростанції СЕС «Кришталеве» для компенсації власного споживання електроенергії Замовника.

Кришталеве 2.

Станція побудована на покрівлі господарської бази будівлі санаторію. Потужність сонячного поля досягає 201 кВт і дозволить отримати генерацію до 191 тис. КВт*год електроенергії на рік.

Вся вироблена енергія від сонячної станції миттєво використовується місцевими споживачами санаторію.

Для запобігання перетікання електроенергії в місцеву електромережу застосована автоматика Huawei / ETI.

Кришталеве 3

Для розрахунку затінень, точного розташування панелей та оптимального варіанта їх комутації була створена 3D-модель будівлі, яка стала основою для проектної документації.

Кришталеве 4

Кришталеве 5

Особливістю станції є рівномірний розподіл сонячних панелей на всі боки схід-південь-захід для зниження денного піку генерації та збільшення середньої потужності СЕС протягом усього дня.

Кришталеве 6

Кришталеве 7

Для ската з невеликим ухилом на північ застосована система з підняттям кута панелей.

Кришталеве 8

Станція має можливість роботи за системою “Net metering”, що дасть в майбутньому додаткову ефективність від обліку кожної “зеленої” кіловат-години.

З огляду на вітрові та снігові навантаження на покрівлю, її площа, а також графік споживачів, було прийнято рішення зберегти в більшій її частині природні кути нахилу покрівлі та застосувати полегшені металеві конструкції з анодованого алюмінію.

Для герметизації місць проникнення в покрівлі застосована спеціальна шпилька та герметик.

Кришталеве 9

Для максимальної ефективності роботи сонячних панелей, всі фотомодулі обрані на заводі з однієї партії і відсортовані за током.

Кришталеве 10

З урахуванням графіка споживання енергії, автоматика станції налаштована таким чином, щоб максимально швидко забезпечувати запит на електроенергію від існуючих споживачів і в той же час, за відсутності попиту на неї – моментально знизити потужність станції для запобігання перетікання енергії в зовнішню мережу.

Кришталеве 11

Основною перевагою даного типу СЕС є істотне зниження капітальних витрат проекту. Зникла необхідність отримувати технічні умови на приєднання до ОСР, ставати ліцензіатом, оформляти “зелений” тариф і працювати як учасник ринку електроенергії. Це значно скоротило терміни реалізації проекту та його вартість.

Кришталеве 12

На даний час СЕС налаштована таким чином, щоб не впливати на зовнішню електромережу і виробляти електроенергію тільки для власних потреб санаторію. З розвитком систем Net metering та Smart Grid станція має можливість інтеграції до зовнішньої системи моніторингу (SCADA-системи), управління по протоколах Modbus TCP, IEC 103/104 і роботи під управлінням єдиного диспетчерського центру.

Деталі проекту:

 • Номінальна потужність СЕС – 201 кВт
 • Тип сонячної станції – мережева, з обмеженням перетікання в зовнішню мережу
 • Технологія сонячних панелей – 540 Вт, Mono-Si, MBB, Half-Cell, PERC
 • Тип металоконструкцій – статичні, анодований алюміній
 • Інверторне обладнання – HUAWEI SUN 2000-50KTL і SUN 2000-100KTL
 • Штатний діапазон робочих температур – -25 ° C … + 60 ° C
 • Коефіцієнт потужності при повному навантаженні СЕС – cos φ ≥ 0,99
 • Розрахункова генерація СЕС – 191 162 кВт * год на рік
 • Середня деградація сонячних модулів – 0,55% в рік
 • Статус об’єкта – введений в експлуатацію

Функції компанії Alteco:

 • Передпроектний аналіз
 • Генеральний підряд будівництва сонячної станції, включаючи:
  • Проектні роботи
  • Поставка обладнання та матеріалів
  • Будівельно-монтажні роботи
  • Пуско-налагоджувальні роботи
  • Віддалений моніторинг
  • Сервісна та гарантійна підтримка
Команда наших фахівців професійно підходить до поліпшення вашої енергобезпеки та енергоефективності. Також ми впроваджуємо сучасні і технологічні проекти відновлюваної енергетики, які принесуть Вам стабільний дохід.
Кришталеве 13