Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Заміна люмінесцентних ламп на світлодіодні

Пропонуємо варіант і спосіб заміни люмінесцентної лампи на світлодіодну лампу.

Спочатку необхідно розуміти, що підбір світлодіодної лампи для заміни люмінесцентної, неправильно проводити порівнянням параметра – світлового потоку (вимірюється в люменах) від лампи. Особливості світла від світлодіода, вимагають аналізу також інших параметрів. Технологія отримання та характеристики світла у розглянутих приладів різні, тому порівнювати їх тільки по одному світловому потоку неправильно.

 

Взагалі-то, кінцевий параметр, який повинен цікавити нас при виборі світильника – освітленість (вимірюється в люксах). Для визначення освітленості від люмінесцентної лампи необхідно розуміти ряд деталей, такі як втрати світлового потоку в світильнику, характеристики освітлюваних предметів, геометрія приміщення, та інші. Для розрахунку освітленості від світлодіодної лампи використовуються ті ж характеристики, але, з урахуванням особливостей роботи світлодіода, ці параметри мають інші значення. Іншими словами, в одному і тому ж світильнику світлодіодна лампа з меншою кількістю люмен, як правило, буде висвітлювати наш робочій простір краще, ніж люмінесцентна лампа. Нижче наведені світлодіодні аналоги для заміни поширених люмінесцентних ламп.

Найменування, модельСвітловий потік, лмСпоживана електрична потужність, ВтЗамінює люмінесцентну лампу потужністю, Вт
(орієнтовно)
PW0052900918(21,5)*
PW005511801330(35)
PW005716201836(42)
PW005919002258(68)

* – фактично, люмінесцентна лампа споживає разом з дроселем світильника не менше 21,5 Вт.

Сьогодні широко використовуються люмінесцентні лампи типу Т8, Т10 з підключенням типу G13 (відстань між контактами 13 мм). Лампи такого типу бувають довжиною 60, 90, 120 і 150 см.

Розміри світлодіодних ламп повністю повторюють розміри люмінесцентних ламп, тому для їх заміни не потрібні спеціальні світильники, а їх установку можна проводити в уже наявні. Особливість установки світлодіодної лампи в світильник звичайної люмінесцентної лампи в тому, що для роботи світлодіодної лампи не потрібні пускорегулюючі апарати (ПРА), тобто ПРА необхідно виключити.

Для роботи світлодіодної лампи просто необхідно подати напругу живлення до її контактів:

Нижче наведені способи виключення ПРА.

– для електричної схеми з ПРА, зібраному на магнітному баласті та стартері.

Стандартна схема підключення люмінесцентної лампи.

Необхідно:

– видалити стартер;
– замкнути баласт (або витягти після замикання);
– якщо є конденсатор, відключити конденсатор.

Кінцева схема, яка повинна бути реалізована.

– для електричної схеми з електронним ПРА.

Стандартна схема підключення люмінесцентної лампи.

Необхідно:

– видалити електронний блок ПРА;

Кінцева схема, яка повинна бути реалізована.

Часто зустрічаються світильники для установки 4-х ламп типу Т8 довжиною 60 см (офісні світильники). Нижче наведена схема для установки в таких світильниках світлодіодних ламп.

Майбутнє залежить від правильності Вашого вибору!